نسخه چاپی - نسخه متنی - ارسال به دوستان  شماره: 5908  جمعه، 9 مرداد 1388 - 13:13
 
 
قالیباف: فتنه های اخیر از جنس نهروان و جمل بود
 
 
  
مشهد - خبرگزاری مهر: شهردار تهران گفت: دعوت جامعه به ارزش ها، آرمانها و فرهنگ بسیج باید با بصیرت و آگاهی صورت گیرد تا اثرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، محمد باقر قالیباف شامگاه پنج شنبه در مراسم سیزدهمین سالگرد شهید محمد حسن نظرنژاد در مشهد افزود: اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و دعوت جامعه به ایثارگری ها باید با بصیرت و آگاهی انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس برای همه زمان ها، همه سنین و همه اقشار و دیدگاههای مختلف پذیرفتنی است و نباید از آن صرف نظر شود.

همرزم شهید نظر نژاد افزود: افرادی که می خواهند تحت تاثیر فرهنگ جهاد و شهادت قرار گیرند فقط کافی است که انصاف، انسانیت و عدالت را رعایت کنند زیرا ما تمام زندگی مادی و معنوی خود را مدیون شهدا و ایثارگری های جانبازان می دانیم و براین باوریم که از شهدا و فرهنگ دفاع مقدس باید تکریم و تجلیل کرد.

وی با بیان این مطلب که باید از اغراق و گزافه گویی درباره شهیدان پرهیز شود، اظهار داشت: این گزافه گویی ها باعث ابهام سالهای جنگ در میان جوانان و افرادی می شود که در سالهای دفاع مقدس حضور نداشتند لذا باید در تمام مکان ها دقت شود که در بیان فرهنگ شهدا و رشادت های آنان اغراق نکنیم.

قالیباف تاکید کرد: ما به جبهه نرفته ایم که در موقع بازگشت بر مردم منتی داشته باشیم، و فقط دین خود را به اسلام و انقلاب و وظیفه ای که نسبت به خالق خود داشته ایم، ادا کرده ایم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر افرادی وجود دارند که در حقیقت در جبهه نامردان هستند و این افراد نباید پرچم دفاع از شهید را بردارند و بدانند که فطرت انسان ها پاک است و حرف پاک هم بر دل انسان ها می نشیند و اثرگذار است و اگر به این مورد دقت نکنیم به فرهنگ دفاع مقدس آسیب زده ایم.

شهردار تهران افزود: مسئولیت ما به عنوان یک مقام مسئول سنگین تر از دیگران است و تا زمانی که خود به خوبی ها توجه نکرده باشیم، نباید دیگران را به نیکی دعوت کنیم.

وی به فتنه های اخیر به وجود آمده در کشور اشاره کرد و عنوان داشت: این فتنه ها از جنس فتنه های جنگ نهروان و جمل است زیرا نهروانی ها انسان هایی احمق و نادان بودند که با کج فهمی به جنگ با علی (ع) پرداختند اما در جنگ با آگاهی و عقل سیاسی در مقابل حضرت ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: در هر صورت وظیفه ما این است که در مقابل فتنه ها ایستادگی کنیم و اجازه ندهیم که به نظام ولایت خدشه ای وارد شود.

وی افزود: کتاب خاطرات شهید نظر نژاد چاپ شده است که در آینده ای نزدیک شاهد پرده بردای از آن خواهیم بود و باید گفت که یکی از زیباترین کتاب های دوران دفاع مقدس می باشد و آن هم به دلیل اخلاص و روح زیبای شهید نظر نژاد است